Сторінка сестри медичної старшої

Сестра медична старша Гуленко Ольга Миколаївна.

Батьківська п'ятихвилинка

Здається всім зрозуміло, що малюка треба привчати до гігієни, але доводиться чути й таке, що ця проблема викликає сварки в деяких сім'ях. Мама вважає, що свою дворічну дитину вже повинна привчати до елементарної гігієни, адже скоро їй йти в садочок, а там, мабуть, ніхто не вмиватиме, не годуватиме малюка так, як мама чи бабуся, доведеться робити це самому.

У бабусі інша точка зору: прийде, мовляв, пора - навчиться. Хто ж має рацію?

Навички гігієни дітям потрібно прищеплювати з раннього віку. І робити це треба так, щоб процедури вмивання, чищення зубів не викликали в них неприємних емоцій. Мами дуже часто не задумуються над тим, люблять діти вмиватися, купатися чи ні. Взяла сина чи доньку під пахву і під кран. А уявімо себе в ролі малюка: бризки летять за пазуху, мило їсть очі - у-у-ух.

А ось інша картина: мама чи тато ставлять маленького "замурзанця" на стільчик, підтримують під руки аби він не впав і примовляють: "Зараз ми відкрутимо кран, закотимо рукави, намилимо долоньки...". Тільки тоді, коли робитимемо це без поспіху, з любов'ю і ніжністю, малюк поступово звикне виконувати цю процедуру самостійно, з бажанням.

Уже в трирічному віці малята мають навчитися самостійно закочувати рукави, мити руки, обличчя, втиратися рушником, повинні знати, як правильно сидіти за столом під час обіду. Адже, потрапивши в дитячий колектив, малюк, якого не привчили як слід тримати ложку, пити з чашки, користуватися серветкою може відчути себе скутим, пригніченим поряд із тими дітьми, які прийшли в садочок підготовленими.

Діти мають дотримуватися гігієни і під час ранкової зарядки, гри, тримати іграшки в чистоті і порядку. Добре якщо в сім'ї є живий куточок. Доглядаючи за рибками чи хом'ячком ( з допомогою дорослих) малюк також привчається не лише господарювати, любити природу, а й бути охайним.

Нехтування санітарними нормами може призвести до різних захворювань, а гігієна стоїть на варті здоров'я. Це надійний заслін захворюванням.

Кiлькiсть переглядiв: 288

Коментарi